دوشنبه , تیر ۲۵ ۱۳۹۷
قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / اخبار / مکلف کردن کلانشهر‌ها به اجرای طرح کاهش آلودگی هوا

مکلف کردن کلانشهر‌ها به اجرای طرح کاهش آلودگی هوا

اینجا محل تبلیغات شماست(شماره4)

الزام کلانشهر‌ها به اجرای طرح کاهش آلودگی هوا

 

 مجلس شهرداری تهران و کلانشهرها را به اجرای طرح «ناحیه کاهش آلودگی هوا» ملزم و موارد مصرف درآمد ناشی از آن را مشخص کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز و در ادامه بررسی بخش های هزینه ای لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور، دو بند از تبصره ۸ لایحه را به تصویب رساندند.

بر اساس بند (الف) تبصره ۸ لایحه بودجه «به دولت اجازه داده می‌شود برای اجرای عملیات تکمیل و احداث شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی، اجرای عملیات آب و خاک کشاورزی، با تأکید بر یکپارچه‌سازی اراضی احداث آب‌بندان‌ها، مرمت و بازسازی قنوات که توسط بخشهای غیردولتی و تعاونی‌های تولیدی انجام می‌شود،

در راستای اجرای حکم بند ب قانون برنامه ششم توسعه تا هشتادوپنج درصد(۸۵%) اعتبارات مورد نیاز را از محل طرحهای ذیل برنامه‌های ۱۳۰۶۰۱۲۰۰۰ و ۱۳۰۷۰۰۲۰۰۰ به عنوان سهم کمک بلاعوض دولت هزینه کند.

سهم باقی‌مانده به عنوان سهم بهره‌برداران به صورت نقدی یا تأمین کارگر و تأمین مصالح یا کارکرد وسایل راهسازی و نقلیه و یا نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاههای دارای پروانه بهره‌برداری قابل پذیرش است».

 

نمایندگان همچنین در بند (ب) این تبصره، شهرداری تهران و شهرهای دارای آلودگی هوا را مکلف کردند، «در اجرای ماده (۶) قانون هوای پاک مصوب ۲۵/۴/۱۳۹۶ مبنی بر الزام اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی از طریق متوقف کردن و صدور قبض جریمه مطابق با قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، نسبت به اجرای طرح ناحیه کاهش آلودگی هوا (LEZ) اقدام کنند.

 

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز مکلف است مطابق قانون نسبت به جریمه متخلفین اقدام کند. مبالغ وصولی جریمه‌های صادرشده به ردیف درآمد عمومی ۱۶۰۱۸۳ نزد خزانه‌داری کل واریز می شود

تا از محل اعتبار ردیف ۴۹-۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون در جهت کاهش آلودگی هوا و توسعه و بهره‌برداری حمل و نقل عمومی به شهرداری تهران و سایر شهرهای دارای آلودگی هوا اختصاص یابد».

 

اینجا محل تبلیغات شماست (شماره 5)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *